Kırım’da Ramazan ayında oruç tutan Müslümanlara desteklemek için erzak paketi dağıtımı kampanyası devam ediyor.

Kırım Müftülüğü Basın Servisi, geçtiğimiz günlerde, Kırım ve Yañı Dünya Kırım Tatar gazetelerine Ramazan paketleri dağıtıldığını bildirdi. Ayrıca Kırım’ın Eski Kırım şehrinde bulunan medrese hocalarına ve Akmescit’in merkez Kebir Camii’de ihtiyaç içinde olan Müslümanlara yardım paketleri verildi.

Mübarek Ramazan ayı için özel olarak hazırlanan toplam 60 yardım paketi dağıtıldı. Yardım paketlerinde makarna, tahıl ürünleri, çay, kahve, yağ ve diğer gerekli gıda ürünleri yer aldı.

Ramazan paketleri Kırım’ın bölgelerine bölge imamları aracılığıyla ulaştırılacak ve bölgede ihtiyaç duyan ailelere dağıtılacak.

Ramazan paketlerini dağıtma kampanyası, Kırım Müftülüğü ve Kırım Müslümanları Vakfı’nın desteğiyle Türk Sadâkataşı Derneği tarafından organize edildi.

Daha önce Kırım’a ziyaret gerçekleştiren Mazlumder (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği), İHH (İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) ve Sadakataşı Derneği yöneticileri tarafından Akmescit’te 2 toplu iftar etkinliği düzenledi. Kırım Müftülüğü, söz konusu iftarlarda yüzlerce Kırım Müslümanının bir araya geldiğini bildirdi.

 

QHA


PAYLAŞ