Kırım’ı hukuksuz bir şekilde işgal ve ilhak eden Putin, şimdi de görevlendirdiği sözde savcı eliyle Kırım Tatar Milli Meclisi'nin faaliyetlerini durdurma kararı alınmasını sağladı. Daha önce Kırım Tatar Milli  Meclisi'nin faaliyetlerinin yasaklanması ve aşırı örgüt kapsamına alınması için  başvuruda bulunan savcı müsveddesi, mahkeme sonuçlanana kadar meclisin faaliyetlerini  durdurma kararı verdiğini açıkladı.

 

Stalin zulmüyle yurtları ellerinden alınan, sürgünlere ve katliamlara maruz kalan ve Kırım’ın hakiki sahibi olan Kırım Türklerinin meşru temsilcisi Kırım Tatar Milli Meclisi alçakça bir muamele ile karşı karşıyadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti bütün uluslararası platformlarda Kırım Tatar kardeşlerimizin haklarını savunmalı ve bu hukuksuzluğa son verilmesi için her türlü gayreti göstermelidir.

 

Türk Ocakları olarak her zaman olduğu gibi Kırım Türklerinin yanında olduğumuzu ifade ediyor, Rusya hükümetini ve  diktatör Putin’i Kırım Tatar Milli Meclisi’ne yönelik saldırılarından dolayı şiddetle kınıyor, uluslararası kuruluşları Kırım Türklerinin haklı mücadelesine destek vermeye çağırıyoruz.


PAYLAŞ