Türkiye’de ilk defa bütün sosyal kesimlerin katılımı ile ortak bir yürüyüş gerçekleştiriliyor. “Terörsüz ve huzurlu bir Türkiye” söylemi ile bir halk hareketi başlatılıyor.

 

Başka Türkiye yok..! Başka Türk Milleti yok..!” anlayışıyla “teröre hayır” diyecek yüz binler…

 

Anadolu coğrafyasındaki bin yıllık kardeşliğimizi pekiştirmek, 78 milyon vatandaşımızı bir ve bütün görmek arzusundadır bu etkinlik. Bu yürüyüş aslında 30 yılı aşkın süredir kana doymayan bölücü teröre bir başkaldırıdır. “Yeter artık” demektir.

 

Sadece bölücü teröre değil elbette… IŞİD’den DHKP-C’ye kadar bütün karanlık odaklara mesaj niteliğinde olacaktır. “Yeter artık, düşün milletin yakasından. Kirli oyunlarınıza ve emellerinize boyun eğmeyeceğiz” kararlılığı olacaktır.

 

Terörün her türlüsüne, özellikle milletimizi birbirine düşman etmek isteyen bölücü katiller ordusuna karşı bir dikilme ve dik duruş olacaktır. Türk  Milleti’nin sesi Ankara’da bütün Türk düşmanlarına tokat gibi inecek ve kulaklarında çınlayacaktır.

 

Bugüne kadar bölücü terör 40 bine yakın insanımızın katline sebep olmuştur. 7’den 70’e her yaşta, sivil, polis, asker, öğretmen, memur, işçi, imam, esnaf, çiftçi ayırt edilmeden binlerce can alınmıştır. Bir damla şehit kanının bedeli elbette para ile ölçülemez ancak, bölücü terörün 30 yıllık tahribatının bedelini de top yekûn Türk Milleti ödemiştir. Bölücü terör saldırıları sonucu yakılan, yıkılan mekanlarımız başta olmak üzere, bu süreçte terörle mücadelede devlet bütçesinden 500 milyar dolar harcandığı hem ekonomistlerce ve hem de devlet yöneticilerince itiraf edilmiştir.

 

Eğer bugün milyonlarca işsizimiz varsa, asgari ücretlimiz hakkını alamıyorsa, emeklimiz perişan, memurumuz mutsuz ve milletimiz geleceğinden umutsuzsa bunun birinci dereceden sorumlusu bölücü terördür. Ona destek veren ve göz yuman çevrelerdir.

 

Türk Milleti’nin geleceğini karartan, ülkeyi güçsüzleştiren masum devlet görevlilerini ve vatandaşları katleden bu katiller sürüsü ortadan kaldırılmalı ve bir daha dirilmemek üzere toprağa gömülmelidir. Bu ihanetin daha fazla ülkemizi tahrip etmesine razı olmayan ve huzur içinde yaşamak isteyen herkesinbirliktelik içinde mücadele etmesi ve sesini yükseltmesi şarttır.

 

Bu kararlı yürüyüş aynı zamanda ülkeyi yönetenlere de bir büyük mesaj olacaktır. Daha ötesi bölücü teröre verilen tavizlerden geri dönülmesine vesile olacaktır.

 

Türk tarihinde ilk defa bölücü teröre karşı bütünleşmiş olan sosyal kesimlerin başlatmış olduğu “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” etkinliklerinde, 78 milyon vatandaşımızın ülkenin her bir köşesinde haykırması dileğimizdir.

 

“Ne mutlu Türk’üm diyene..!”

 

PAYLAŞ