Yer: Milli Kütüphane Konferans Salonu

Tarih: 04.06.2016


4 Haziran Cumartesi günü Türk Ocakları Genel Merkezi sanat topluluklarından Kuşlukta Yazarlar Topluluğu ile Milli Kütüphane Başkanlığı yazar Veysel Tekelioğlu’nun “Yitik Balta” adlı romanın tanıtım toplantısını düzenlediler. 

Kuşlukta yazarlar Topluluğu, Sanat Edebiyat Kurulu bünyesindeki 35 yazar ve eleştirmenden oluşur. Ülkemizde ihtiyacını duyduğumuz edebi eleştiri ve sanatsal değerlendirme alanlarında çalışma yapmaktadırlar. Kuşlukta Yazarlar Topluluğu bu yıl iki kitap tanıtım toplantısı tertip etmiştir.

“Yitik Balta” romanının tanıtım programına başlamadan önce Veysel Tekelioğlu’nun özgeçmişini anlatan kısa bir sinevizyon gösterimi oldu. Ardından Türk Ocakları Genel Merkezi Türk Müzik Topluluğu gösterimi gerçekleşti.

Türk Ocakları Sanat Edebiyat Kurulu Başkanı Ali Osman ardından sırasıyla Kuşlukta Yazarlar Topluluğu üyesi yazarlardan Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi Yar. Doç. Dr. Aysun Demirez ve Arslan Küçükyıldız konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Son olarak Veysel Tekelioğlu bu kitabı yazma sürecinde yaşadıklarını, yazarlık serüvenini ve duygularını paylaşmak üzere söz aldı. Sunum Ayşe Büşra Togay tarafından gerçekleştirildi.

Ardından program son buldu ve Tekelioğlu roman imzalamasına geçti.   


PAYLAŞ

Resim Galerisi