Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı Tahir Korucuoğulları ve yönetim kurulu üyeleri, TÜRKAV Balıkesir Şubesini ziyaret etti. TÜRKAV Başkanı Adnan Tatoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yatığı ziyaret samimi bir ortamda geçti. Türk Ocakları Başkanı Korucuoğulları 1912 yılında kurulan Türk Ocaklarının Türkiye’nin geçmişten geleceğe uzanan en köklü sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının milletlerin bugünü ve geleceği için öneminin vurgulandığı ziyarette TÜRKAV Başkanı Tatoğlu şunları söyledi:

“Vakfımızın yurdumuz genelinde şubeleri vardır. Vakfımız faaliyetleri içerisinde sempozyum, panel, toplantı gibi yollarla ülke genelinde kamu çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi yolunda çalışmalarla ortak bir teşkilat kültürü oluşturulmaya çalışılmaktadır. Hayırseverlerimizin yardımlarıyla ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerimize burslar vermekteyiz. Bu faaliyetlerimizde çeşitli STK’lar ile işbirliği yaparak etkinliklerimizi daha geniş çevrelere yaymaya çalışmaktayız.” dedi.

TÜRKAV Başkanı Adnan Tatoğlu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Türk Ocakları Balıkesir Şubesi Başkanı Tahir Korucuoğulları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

 


PAYLAŞ