Duyurular
Tümü
Tarihte Bugün
  • 20.07.1974 Barış ve Özgürlük Bayramı (Kıbrıs Harekatı – KKTC)

Türk Ocakları Dinar Şubesi Park Ala Konferans Salonunda Sarıkamış Harekatını konu alan bir konferans düzenledi. Program, 104 yıl önce 22 Aralık 1914 tarihinde başlatılan Sarıkamış Harekâtı’nda şehit olan askerlerimizin aziz ruhlarına ithafen Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Hasan ALPARS açış konuşmasında, “ Türk Ocakları Dinar Şubesinin düzenlemiş olduğu Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yıl dönümü anma etkinliklerine katılmanız bizlere güç kuvvet vermiştir. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sarıkamış Harekâtı Ruslar tarafından işgal edilmiş olan Kars, Ardahan ve Artvin’in geri alınması için, 22 Aralık 1914 tarihinde başlatılan Türk- Rus Kara Savaşı’nın adıdır. Savaşta kimi askerimiz donarak şehit oldu, kimisi de açlıktan şehit olurken kimisi de çetin dağları aştı ve yalın ayak, başı açık hedefine ulaştı." dedi.

Konferans, Araştırmacı-Yazar Bahri KILINÇEL tarafından verildi. Konferans verildikten sonra ödül törenine geçildi. Türk Ocakları Dinar Şubesinin düzenlemiş olduğu program ödül törenin ardından son buldu.

 


PAYLAŞ