Türk Ocakları Isparta Şubesinin Kasım ayı Ocakbaşı Sohbetinin konusu "Hayatı Yönetmek ve Yaşatmak", konuğu Psikolog H. Hüseyin Akagündüz oldu. Türk Ocaklı aileler ve SDÜ öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri  Prof. Dr. Turan Yazgan konferans salonunda ki sohbette Akagündüz özetle:

 

"Doğumla başlayan yönetilmişliğimiz aslında ölüme kadar sürüyor ve biz buna hayat diyoruz. Halbuki yaşadığımız bu hayat, bizim planladığımız bir hayat mı, onu bile bilmiyoruz. Okul öncesi davranış yönetilmişliği, okul-aile yönetim çatışmaları, okul-aile-çevre yönetim çatışmaları, akran grubu uyum ve çatışmaları, beklentiler-ihmaller-istismarlar çatışması, sınav ve gelecek kaygıları, stres yönetimi ve öfke kontrolü, sosyal statü ve kazanç, eş seçimi ve Hayat başlı başına belirleyiciler olarak kontrolü bizden alma uğraşındaki nüveler olduğunu belirten konuk bu ana başlıkları açarak biz bunları ne kadar doğru yönetir-yönetebilirsek o kadar mutlu bir hayatımız olur" dedi.

 

Daha çok interaktif olarak dinleyicileri sohbetin içine çeken, onlarla birlikte sürdürülen sohbet soru-cevap ile birlikte bir buçuk saat sürdü.


PAYLAŞ