Millî Mücadelenin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ve Türk Ocakları Kastamonu Şube Başkanlığınca Hüsnü Açıksöz’ün “İstiklâl Harbinde Kastamonu” adlı eserinin tanıtım toplantısı ile “Millî Mücadele ve Açıksöz Gazetesi’nin 100. Yılı” başlıklı panel düzenlendi.

15 Haziran 2019 tarihinde Açıksöz gazetesinin ilk yayına başlamasının 100. yıl dönümünde düzenlenen panele Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yaşar Kuru, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Balcı, Türk Ocağı Kastamonu Şube Başkanı Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nedim Afacan, Eğitim-İş Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şube Başkanı Hamdi Özden, Kastamonu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yaşar Nuri Şahin, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Eski, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Hüsnü Acar ile davetliler katıldı.

Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Yaşar Nuri Şahin’in yaptığı “Millî Mücadele ve Açıksöz Gazetesinin Yüzüncü Yılı” başlıklı panelde Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz “Milli Mücadele Döneminde Kastamonu”, Dr. Mustafa Eski “Hüsnü Açıksöz, Gazeteciliği ve İstiklâl Harbinde Kastamonu Adlı Kitabı”, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Balcı “Kastamonu’da Gazetecilik ve Gazeteci Olmak”, Hüsnü Acar ise “Kastamonu’da Gazetecilik ve Gazeteciler Cemiyeti’nin Tarihi” başlıklı birer konuşma yaptılar. Program sonunda konuşmacılara Türk Ocakları Kurultay Delegesi de olan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu tarafından katılım ve teşekkür belgesi takdim edildi. Programa katılan misafirlere ise Türk Ocakları Kastamonu Şubesi tarafından yayınlanan Hüsnü Açıksöz'ün kitabı ve Açıksöz gazetesinin tıpkıbasımı yapılan ilk sayısı hediye edildi.


PAYLAŞ