Türk Ocakları Kayseri Şubesi tarafından eğitim, sığınma ve göç dolayısıyla Kayseri'de bulunan Azerbaycan, Kazakistan, Rusya Dağistan Bölgesi, Irak, Suriye, Afganistan, Doğu Türkistan ve diğer Türk Devlet ve Bölgelerinden gelen soydaşlarımızla gönül birliğini kuvvetlendirmek, birlikte sevinmek ve coşmak için Kurban Bayramının 2. günü, 25 Eylül 2015 tarihinde şubemize ait bina ve bahçemizde kutlama etkinliği düzenlenmiştir.

 

Kutlama için üyelerimizin bağışladığı 97 adet koyun kurbanı kesimi yapılmış, 750 kişilik Turan pilavı, kavurma, salata ve hoşaf hazırlanmış ve ikram edilmiştir. Kurban eti payları da gelen soydaş ailelerin birey sayısı durumuna göre dağıtılmıştır. Ayrıca, Türk Ocağı üyelerimiz ve Yeni Ufuklar Derneği'nin işbirliği ile tedarik edilmiş olan ayakkabı ve giyim eşyaları soydaşlarımıza uygun bir biçimde dağıtılmıştır.

 

 

MHP Kayseri milletvekili sayın Süleyman Korkmaz'ın da katıldığı etkinliğe Türk Halk Müziği sanatçısı Tansel Ayaz ile Türkistanlı Konuklar Turan müzikleri ile katkı sağlamışlardır.

 

 

Gün boyu süren etkinlik süresince herhangi bir izdiham ve olumsuzluk yaşanmamış olup, üyeler ve katılımcılar bu şekildeki etkinliklerin büyütülerek tekrarlanması istek ve temennisinde bulunmuşlardır. 

 

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız 


PAYLAŞ