Dereköy; Afrinden Kandil’e Kadar Terör Yuvaları Temizlenmelidir

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı ilhan Dereköy Türkiye’nin Afrin’e başlattığı “Zeytin Dalı” operasyonu ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Dereköy mesajında; “Bu harekât Afrin’le sınırlı kalmamalı, mutlaka Fırat ‘ın batısı olduğu kadar doğusu’da terör örgütlerinden arındırılmalıdır.”dedi.

Türk Ocakları Her Zaman Devletinin Ve Milletinin Yanındadır

Dereköy yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kahraman ordusu tarafından 20 Ocak 2018 Cumartesi günü  Afrin’e düzenlediği hava ve kara harekâtı ülkemizin güvenliğini tehdit eden PKK, PYD, YPG ve IŞİD terör örgütlerine karşı düzenlenmiştir. Zeytin Dalı adı verilen harekata ÖSO güçleri ve Türkmen kardeşlerimizde destek vermektedir. Bu harekat Afrin’le sınırlı kalmamalı, mutlaka Fırat ‘ın batısı olduğu kadar doğusu’da terör örgütlerinden arındırılmalıdır. Suriye’nin Kuzeyinde sözde müttefikimiz olan ABD tarafından PKK, PYD, YPG terör örgütlerine tırlar dolusu mühimmat ve silah verilmiştir. Bunda amaç bu terör örgütlerini güçlendirip orada bir Kürt devleti kurdurmaktı. Ülkemiz açısından büyük tehdit oluşturacak bir ihanet koridoru oluşturdular. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu planları önce Fırat Kalkanı harekatıyla şimdide Afrin harekatıyla boşa çıkardı. İnşallah bu harekat ile bu terör yuvaları önce Afrin ‘de sonrada Fırat’ın Doğusu hatta Kandil’e kadar temizlenecektir. Türk Milleti yüz yıl sonra medeniyet coğrafyamızı yeniden tanzim etmeye çalışanların oyunlarını boşa çıkaracaktır. Teröristlerle işbirliği yapan sözde müttefiklerimizde bunu er geç anlayacaklardır. Türk Ocakları her zaman devletinin milletinin yanındadır. Kahraman ordumuzun ülkemizin barış ve güvenliği için düzenlediği bu harekatta Cenab-ı Allah yar ve yardımcısı olsun. Mehmetçiğimizin kılına zarar gelmeden yurdumuza, ailelerinin yanına dönmeleri en büyük dileğimizdir. Dualarımız kahraman ordumuzla. Yaşasın Büyük Türk Milleti, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Yaşasın Türk Ordusu, Ne Mutlu Türk’üm Diyene.” Dereköy açıklamasına Yahya Kemal’in şu dizeleri ile son verdi; “Şu kopan fırtına Türk ordusudur Yarabbi! Senin uğrunda ölen ordu budur Yarabbi! Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın! Galip et çünkü bu son ordusudur İslamın…”


PAYLAŞ