Şanlıurfa Türk Ocakları tarafından organize edilen ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Mehmet Şahingöz ve Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Filiz Yavuz Avşar'ın katılımlarıyla “Geçmişten Günümüze Türkmenler” konulu panel Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.


Büyükşehir Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Büyükşehir Belediye BaşkanıCelalettin Güvenç, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Türk Ocakları Derneği Genel Başkanı Mehmet Öz, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Türk Ocakları Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Cemil Demir ve Genel Başkan Mehmet Öz’ün yaptığı açılış konuşmalarıyla devam etti.


Açılış konuşmalarının ardından panelistler; Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Doç. Dr. Erkan Göksu, Doç. Dr. Mustafa Aksoy ve Ali Rıza Özdemir tarafından programa katılanlara Türkmenlerin geçmişi ve bugüne uzanan dönemleri anlatıldı. Yaklaşık iki saat süren panelin sonunda panelistler salonda bulunanların sorularını cevaplayarak, paneli soru cevap şeklinde sürdürdükten sonra panel son buldu.

 

PAYLAŞ