Şanlıurfa Türk Ocağı’nda, kurulduğu günden itibaren geleneksel hale dönüştürülen kahvaltılı sohbet toplantıları sürüyor. Son toplantıya eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.

Şanlıurfa’da 2005 yılında kurulan Türk Ocağı’nda yaklaşık 10 yıldır kahvaltılı sohbet toplantıları geleneği yaşatılıyor.
Türk Ocağı yönetim kurulu üyeleri ve ocak üyelerinin katıldığı toplantılarda zaman zaman ise bölgeye hizmet veren, tanınmış ve ünlü isimlerde misafir ediliyor. 15 günde bir gerçekleştirilen toplantıların sonuncusunda eski Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı. Türk Ocağı’nın kurucu başkanı ve yaklaşık 10 yıldır Ocak Başkanlığı görevini yürüten Cemil Demir, kente yaptığı hizmetler, ocağa destekleri nedeniyle Fakıbaba’ya plaket vererek teşekkür etti. Demir, “Türk Ocağı partiler üstü, kamu yararına bir sivil toplum örgütüdür. Bu nedenle kuruluşumuzdan itibaren böyle sohbet toplantıları yapıyoruz. Toplantılarda ise milli hassasiyetler, ahlaki değerler,
toplumun gidişatını ters etkileyen konular yada ‘IŞİD örgütü, Türkiye’deki Suriyeliler’ gibi belirlenen bir konu ile ilgili sohbet yapıyoruz. Gelen misafirlerimiz yada yönetim kurulu üyelerimiz, belirlenen konu hakkında bilgilerini ve düşüncelerini aktarır, tartışırız. Bu toplantılara zaman zaman akademisyenler gibi konu üzerinde uzman kişiler de davet edilir. Kimi zaman ise kente, bölgeye hizmet veren ünlü isimler de çağrılır” dedi. Davetlerini geri çevirmeyen Fakıbaba’ya teşekkür eden Demir, şöyle devam etti:
“Fakıbaba’yı yöredeki herkes biliyor ve tanıyor. Verdiği hizmetler de çok iyi biliniyor. Bizlerin de sevdiği, dostumuz, arkadaşımız olan bir isimdir. Görevi döneminde Şanlıurfa’ya hizmetleri, Türk Ocağı’na katkıları nedeniyle kendisine plaket vermek istedik. Hem de güncel konulardaki düşüncelerini dinleme fırsatı bulduk.”

PAYLAŞ