Türk Ocakları Zonguldak Şubesi 17.06.2021 Perşembe günü Vakıf İşhanı 6. Katındaki konferans salonunda 17. Olağan Kongresini yaptı.

         Zonguldak Türk Ocağı'nın 16. olağan kongresine MHP merkez ilçe başkanı Süleyman ERBAY, önceki şube başkanlarımızdan Erol ŞEREF ve Türk Ocağı üyeleri katılmıştır.

         Genel Kurulu yönetmek üzere oluşturulan divan heyetinde Turgut HAMZAÇEBİ başkan, Ali Haydar SUNGUR ve Cengiz Barış DEVECİ üye olarak görev aldılar.

         Kongrenin açılış konuşmasını yapan Türk Ocağı Şube Başkanı Özcan GEDİKLİ özetle; "Son yıllarda yaşanan olaylar, küresel güçlerin Türkiye üzerindeki hesapları, bize, tek dostumuzun Türkler olduğunu göstermiştir.

         Türkiye, bölgesinde ve dünyada oyun kuruculardan birisi olması için her yönüyle güçlü olmak zorundadır. Güçlü olmanın yolu da birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesi, siyasetçilerimizin ve yöneticilerimizin her türlü kısır çekişmelerden, ötekileştirici dil kullanmaktan vazgeçerek tüm enerjilerini Türkiye'nin küresel güç olması için harcamaları gerekir. Ayrıca devlet yönetiminde adalet, ehliyet ve liyakat ilkelerinin hakkıyla uygulanması da güçlenmemize katkı sağlayacaktır.

         Yoksa Türklük; Doğu Türkistan, Kırım, Batı Trakya, Suriye, Tataristan, Irak ve İran gibi yerlerde zulüm görmeye, soykırıma uğratılmaya devam edecektir.

        2255 yıl önce doğan Oğuz Kağan, "Türk toprağında hürler yaşasın, adaletten başka bir şey hüküm sürmesin! … Türk Yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki fakirlik suç sayılsın." diyor.

         Türk Ocakları kurucularının 11 Mayıs 1911 tarihli beyannamesinde; "Bizler, tekâmül kanununa riayet fikrinde ısrarlı, ziraat, ticaret ve sanayi ile kazanılmış içtimai hakimiyeti, kuru bir siyasi hakimiyete tercih etmekteyiz. " beyanında bulunuyorlar.

        Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’de; "Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz, güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz. Toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz. " diyor dedi.

Kongrede konuşma yapan;

          Erol ŞEREF: Özellikle son yıllarda Türklüğün değişik saldırılar altında olduğunu belirtti. İlkokullarda andımızın yasaklanmasının kimlere hizmet edeceğini bilmediğimizi söyledi. Buna rağmen ülkemizin önüne çıkarılan engelleri aşmada her zamankinden daha güçlü olduğunu sözlerine ekledi.

          Milliyetçi Hareket Partisi merkez ilçe başkanı Süleyman ERBAY güncel konulara dair bir konuşma yaptı.

         Kongrede yapılan seçim sonrasında Zonguldak Türk Ocağı Başkanlığına seçilen Cemil BAHADIR yaptığı teşekkür konuşmasında; "Asırlık bir Ocağın olağan kongresini gerçekleştirdik. Bizleri bu onurlu göreve getirdiğiniz için Türk Ocağı mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmişte Türk Ocağı'nda görev yapmış arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Ahiret hayatına intikal eden arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. Vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu millete hizmet eden büyüklerimizi ve Türk Ocaklarının kurucularını rahmet ve minnetle anıyoruz. " dedi.

Türk Ocakları Zonguldak Şubesi'nin yapılan olağan kongresi sonucunda Yönetim, Denetim Kurulları ile Üst Kurul Delegeliklerine ve Hars Heyetine aşağıdaki isimler seçildiler.

Yönetim Kurulu

1- Başkan: Cemil BAHADIR

2- Başkan Yard.: Sami ÇAKIR

3- Sekreter: Şener ÇETİN

4- Muhasip: Raif Yaşar EREN

5- Üye: Yücel NAMAL

6- Üye: Ahmet KÖSE

7- Üye: Tolga GÖREN

 

Denetleme Kurulu

1- Başkan: Ferhat ÇAVUŞOĞLU

2- Üye: Ergün GEDİK

3- Üye: Hasan GÜMÜŞ

 

Üst Kurul Delegeleri

1- Cemil BAHADIR

2- Sami ÇAKIR

3- Aydın ÇEVİK

4- Erol ŞEREF

 

Hars Heyeti

1- Celal YETİMOĞLU

2-Mehmet Ali ZORLU

3-Necati YÖRÜKOĞLU

4- Turgut HAMZAÇEBİ

5- Erol ŞEREF

6-Özcan GEDİKLİ

7- İbrahim Kerem ERTEM

8- Şakir ALİYAZICIOĞLU

9- Ali Haydar SUNGUR

10- Saruhan ÇINAR

11- Hasan YILDIRIM

12- Hitit GÜLEÇ

 


PAYLAŞ