Kerkük ,Necef ve güney illerdeki Telafer’li göçmenler oldukça zor günler yaşıyor. parlamento’da Türkmen kitlesi adına bir bildiride açıkladı. Telafer’lilerin karşılaştığı sorunların çözülmesi istenirken, Türkmenlere karşı yapılan tüm haksızlıkların durulması istendi.
bildiriyi basına milletvekili şeyh Muhammed Taki Mevla okudu.
kerbela’daki Telafer’lilerin sıkıntılarını dile getiren Mevla, telafer’li ailelerin topluca olarak Hüseyniyelerde zor şartlar altında yaşandığını belirterek , Kerbela’daki yerel yönetimin Telafer’lilerin otellerde kalmalarına izin vermediğini belirtti. Telafer’lilere güney bölgelerdeki kerbela-Necef diğer şehirlerarası giriş çıkış yasağı konulduğuna işaret eden Türkmen Milletvekili şeyh muhammet Taki mevla , bunun bir haksızlık olduğunu belirterek telafer’li aileler arasında artan hastalıkların söz konusu olduğunu söyledi .
Türkmenlere karşı yapılan haksızlıkların son bulması için hükümete seslenen Türkmen milletvekili, hac ve umra yüksek kurulundaki bazı görevlerde de Türkmenlere haksızlıkların yapıldığını dile getirdi . ElAhrar kitlesi üyesi fevzi Ekrem Terzioğlu da yüksek hac heyetinede Türkmenlerin görev bakımından haksızlıklara maruz kaldığını söyledi .

kerkuk.net


PAYLAŞ