Türk Ocağı TV
Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet ÖZ'ün Yeni Yıl Mesajı

AZİZ TÜRK OCAKLILAR

MİLADİ TAKVİME GÖRE BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKIP YENİ BİR YILA GİRİYORUZ. BU VESİLE İLE GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPMAK VE GELECEĞİMİZE DAİR DAHA İYİ NELER YAPABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEK DURUMUNDAYIZ.

2019 YILI ÜLKEMİZ, TÜRK DÜNYASI VE İSLAM ÂLEMİ AÇISINDAN BİR TAKIM ZORLUK, SIKINTI VE MESELELERİN DEVAM ETTİĞİ BİR YIL OLDU. SURİYE’DE, YEMEN’DE, FİLİSTİN’DE, LİBYA’DA, MYANMAR’DA KATLİAMLAR DEVAM ETTİ. DOĞU TÜRKİSTAN’DA ÇİN İŞKENCESİ HAD SAFHADA, KIRIM HÂLÂ İŞGAL ALTINDA. SURİYE’NİN KUZEYİNDEKİ TERÖR KORİDORUNA DUR DİYEN TÜRK ORDUSU VE TÜRK DEVLETİ PKK’NIN ABD DESTEKLİ UZANTISI PYD-YPG’NİN MENBİÇ’TEN VE FIRAT’IN DOĞUSUNDAN ÇEKİLMESİ İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİNİ DUYURDU. BUNUN ÜZERİNE ABD BAŞKANI TRUMP SURİYE’DEN ÇEKİLME KARARINI AÇIKLADI. PAPAZ BRUNSON VE HALKBANK OLAYI YÜZÜNDEN TÜRKİYE’YE EKONOMİK SAVAŞ AÇAN ABD İLE İLİŞKİLER DÜZELİYOR MU YOKSA BAŞKA BİR TUZAĞA MI ÇEKİLİYORUZ TEREDDÜTLERİ YAŞANIYOR. RUSYA VE İRAN İLE SURİYE’DE VARDIĞIMIZ MUTABAKATIN ZEMİNİ KAYGAN. FRANSA İSE ABD’NİN ÇEKİLMESİNDEN SONRA, ZATEN HİMAYE ETTİĞİ PKK’NIN HAMİLİĞİNE DAHA FAZLA SOYUNACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR.

SURİYE’NİN KUZEYİNDE TÜRKİYE’NİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE YÖNELİK BU TEHDİDİ BERTARAF ETMEK İÇİN GEREKEN HER TÜRLÜ ADIM ATILMALIDIR. TÜRK MİLLETİ BU MESELEDE BİR BÜTÜN OLARAK DEVLETİMİZİN VE ORDUMUZUN YANINDADIR.

EKONOMİMİZDE YAŞANAN SIKINTILAR, DOLARIN DÜŞMESİYLE KISMEN HAFİFLESE DE DEVAM EDİYOR. BU SIKINTILARI AŞMAK İÇİN ÜRETİME VE TASARRUFA ÖZEN GÖSTERMEK, KATMA DEĞERİ YÜKSEK MAL ÜRETİP İHRAÇ ETMEK DURUMUNDAYIZ.

TÜRKİYE’NİN VE TÜRK MİLLETİNİN GELECEĞİ YANİ BEKASI AÇISINDAN EĞİTİM MESELESİ HAYATİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR. GEÇMİŞTE BİRTAKIM CEMAATLERE BIRAKILAN BU ALANDA DEVLETİMİZİN DAHA DİKKATLİ BİR SİYASET İZLEMESİ ŞARTTIR. YENİ ÇAĞIN İHTİYAÇLARIYLA MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ BULUŞTURAN BİR ANLAYIŞLA BU MESELEYE EĞİLMEK ZORUNDAYIZ.

SÜREKLİ SEÇİM ORTAMI VE İÇ SİYASET TARTIŞMALARININ MİLLÎ BİRLİĞİMİZİ VE DOKUMUZU ZEDELEMESİNE İZİN VERMEMELİ, FARKLILIKLARIMIZI AYRILIK GEREKÇESİ YAPMADAN BİR ARADA HOŞGÖRÜ VE ANLAYIŞ İÇİNDE HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİ OLDUĞUMUZ BİLİNCİYLE GELECEĞE DOĞRU YÜRÜMELİYİZ.

YENİ YILDA DOĞU TÜRKİSTAN’DA ÇİN’İN BASKI VE ZULÜM KAMPLARINDA MAĞDUR OLAN DOĞU TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZ, IRAK VE SURİYE’DE ULUSLARARASI KAMUOYUNDA ADETA YOK SAYILAN TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZ VE KIRIM TÜRKLERİ İÇİN DAHA FAZLA SESİMİZİ YÜKSELTMELİYİZ.

AKİF’İN DEDİĞİ GİBİ;

BİR ZAMANLAR BİZ DE MİLLET, HEM NASIL MİLLETMİŞİZ

GELMİŞİZ DÜNYAYA MİLLİYET NEDİR ÖĞRETMİŞİZ.

TÜRK MİLLETİNİN GÜÇLÜ OLMASI DEMEK, İSLAM ÂLEMİNİN, TÜRK DÜNYASININ VE İNSANLIĞIN DAHA HUZURLU VE ADİL BİR DÜNYAYA KAVUŞMASI DEMEKTİR. TÜRKLÜĞÜN BU ASIRDA DA GÖREVİ BÜYÜKTÜR.

2019’UN DA BİR TAKIM SIKINTI VE ZORLUKLARLA GEÇECEĞİNE DAİR İŞARETLER VAR. ANCAK BİZ BİRLİK VE DAYANIŞMA RUHUNU GÜÇLENDİRİSEK DOĞU TÜRKİSTAN’DAN BALKANLARA KIRIM’DAN

SURİYE VE FİLİSTEN’E KADAR TÜRK VE İSLAM BELDELERİNİN YAŞADIĞI ACILARIN BİR NEBZE OLSUN AZALMASINA VE İLERİDE İNŞALLAH ORTADAN KALKMASINA KATKI YAPABİLİRİZ.

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE YENİ YILIN TÜRK MİLLETİNE, TÜRK-İSLAM ÂLEMİNE VE BÜTÜN İNSANLIĞA HUZUR VE MUTLULUK GETİRMESİNİ DİLERİM.


Son Eklenenler