TÜRK OCAKLARI

GENEL MERKEZİ

Bir Ak Sakalımız Daha Hakk’a Yürüdü

Türk Ocakları Genel Merkezi Danışma Kurulu Üyesi, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı kurucularından Alaattin Ceceli dar-ı Beka’ya irtihal eyledi; menzili mübarek, makamı ali, mekanı inşallah cennet olsun.

Hayatı, her yönüyle özellikle gençlerin üzerinde düşünmeleri gereken ders niteliğinde bir mücadele örneğidir. Su ve simit satarak başladığı ticari hayatını, sırf kendi çabası, gayreti ve becerisiyle binlerce çalışanının geçimini sağladığı, milyonlarca dolarlık ihracat yapan, boru ve demir-çelik alanlarında Türkiye’nin en büyük firmalarından biri haline getirmeyi başardı.

Her zaman gösterişten uzak, sade ve vakur yaşadı. Mükemmel bir aile babası, hayırsever bir insan, şuurlu bir Türk milliyetçisiydi. Türk Ocakları Kurultaylarına, Danışma Kurulu toplantılarına katılmayı hiç aksatmazdı. Türk Yurdu'nun yirmi yıldır her sayısında Emek Boru’nun ilanı yayımlanır. Genel Merkez binasının girişinde, binanın yapımına katkı yapanlar arasında O’nun da adı yer alır.

Her hafta Cuma tebrikatı için arardım; sağlığı elverişli olduğu dönemlerde İdris Ağabey başta olmak üzere, birkaç dostumuzla yemekte bir araya gelip sohbet ederdik. Memleket meseleleri hakkında yılların birikimine, sağ duyu ve tecrübeye dayanan çok sağlam tespitleri ve hükümleri vardı. Camiamız hizmet ehli, tevazu sahibi, güvenilir, örnek bir “ak sakal”ını, ben bir gönül dostumu, muhterem bir ağabeyimi kaybettim, çok özleyeceğim.

Kendisini bir kere daha rahmetle, muhabbetle anıyorum. Başta muhterem eşi hanımefendi ve evlatları olmak üzere ailesine, dostlarına ve Türk Ocakları camiamıza baş sağlığı diliyorum (3 Eylül 2019).